Lenovo Tab Extreme with Dual Rear Cameras, SmartPaper Tablet Leaked Ahead of CES 2023 Launch

Lenovo przygotowuje się do zaprezentowania wielu nowych produktów na targach Consumer Electronics Show (CES) 2023, ale do tej pory nie ujawniło nic na temat swojej prezentacji na tym wydarzeniu. Wygląda jednak na to, że cały skład CES chińskiego giganta technologicznego wyciekł. Popularny informator najwyraźniej opublikował na Twitterze łupek Lenovo z CES 2023, ujawniając kilka nowych produktów firmy. Z przecieku wynika, że Lenovo może zaprezentować na imprezie tablet Lenovo Tab Extreme. Oprócz linii laptopów i wyczekiwanego ThinkPhone, Lenovo wydaje się również szykować do wprowadzenia SmartPaper, tabletu do czytania i robienia notatek.

Tipster Evan Blass (@evleaks) opublikował w piątek na Twitterze rendery całej linii produktów Lenovo z CES 2023. Jego tweety zawierają również rendery Lenovo Tab Extreme, dając pierwsze szczegółowe spojrzenie na nadchodzący tablet Lenovo.

Renderingi tabletu sugerują płaską konstrukcję obudowy, podobnie jak w przypadku nowych iPadów. Tablet może być postrzegane w szarym kolorze i sport cienkie ramki i duży ekran. Na renderach tabletu widać również port ładowania USB Type-C. Na renderach Lenovo Tab Extreme widać także odłączane akcesorium w postaci klawiatury i rysika. Tablet na zdjęciach wydaje się mieć podwójny tylny zestaw kamer i lampę błyskową LED, a także przednią kamerę wzdłuż długości tabletu.

Blass opublikował również rendery tabletu Lenovo SmartPaper. SmartPaper, widziany w szarym kolorze, wydaje się pochodzić z rysikiem i wydaje się być tabletem do ilustracji, notatek i czytania. Jednak SmartPaper wydaje się mieć tylko monochromatyczny ekran, tak jak e-czytnik Kindle.

Oprócz tych dwóch urządzeń, tipster zamieścił również rendery nadchodzącego ThinkPhone’a oraz laptopów Lenovo z serii Yoga i Legion, między innymi. Nadchodzące urządzenia zostaną prawdopodobnie zaprezentowane na targach CES 2023, które rozpoczynają się 5 stycznia.

Lenovo Tab Extreme wyciekł w listopadzie, gdy urządzenie pojawiło się na stronie Google Play Console. Tablet ma być oparty na układzie SoC MediaTek MT8798Z, zwanym również Dimensity 9000. Listing wskazał również na Tab Extreme w tym 8 GB pamięci RAM.

Lista Google Play Console tabletu wspomina również, że urządzenie będzie działać pod kontrolą systemu Android 13 i będzie wyposażone w duży ekran o rozdzielczości 3000 x 876 pikseli.