Vivo X90 Series Claims to Bring the First AI Airport Mode: Raport

Vivo powiedział, że współpracuje z sou.com nad swoim silnikiem AI dla pierwszego na świecie trybu lotniskowego AI.

Smartfony Vivo z serii X90, które zostały wprowadzone jako nowa seria flagowa w Chinach w listopadzie 2022 roku, mają trafić na rynek globalny 31 stycznia. Seria Vivo X90 obejmuje podstawowy Vivo X90, Vivo X90 Pro i Vivo X90 Pro+. Vivo podobno również oficjalnie ogłosiło, że wraz z premierą tej serii wyda pierwszy na świecie tryb lotniska AI. Chiński producent smartfonów podobno powiedział, że współpracuje z sou.com nad swoim silnikiem AI, który pomoże w skutecznym wykrywaniu zdarzeń związanych ze startem i lądowaniem.

W raporcie IT Home (via MySmartPrice), Vivo zauważyło, że spowoduje to lepszą, szybszą sieć i wysokiej jakości doświadczenie użytkownika. Vivo zapewniło, że technologia zwiększy prędkość sieci nawet o 79 procent. Nie wpływa to na wydajność, a firma twierdzi, że oszczędza do 30 procent energii podczas lotów.

Technologia będzie łatwo dostępna w Vivo X90 i Vivo X90 Pro, z których oba są zasilane przez MediaTek Dimensity 9200 SoC. Jak wcześniej informowano, seria Vivo X90 może zostać wprowadzona na rynek globalny, w tym Indie, poprzez premierę 31 stycznia w Malezji. W Malezji oczekuje się, że waniliowy Vivo X90 będzie dostępny w cenie 3,699 RM (w przybliżeniu Rs. 69,000), podczas gdy Vivo X90 Pro ma kosztować 5,299 RM (w przybliżeniu Rs. 99,000).

Konfiguracje globalnych wariantów Vivo X90 i Vivo X90 Pro prawdopodobnie będą podobne do tych wydanych w Chinach w zeszłym roku. Oczekuje się, że oba telefony zostaną wydane globalnie z potrójnym setupem kamer z tyłu stworzonym we współpracy z Zeissem. W pudełku z opakowaniem znajduje się ładowarka 120W. Smartfony są wyposażone w zakrzywiony wyświetlacz z wycięciem w górnej części na środku, aby umieścić kamerę selfie, oraz popełniony chip V2 do przetwarzania obrazu i akceleracji AI.

Standardowy Vivo X90 może mieć 50-megapikselowy czujnik główny, 12-megapikselowy czujnik ultraszeroki i 12-megapikselowy czujnik portretowy. Z kolei Vivo X90 Pro ma być dostępny globalnie z 50-megapikselowym aparatem głównym, 50-megapikselowym czujnikiem ultraszerokim oraz 12-megapikselowym teleobiektywem portretowym. Szacuje się, że oba urządzenia będą miały 32-megapikselowy aparat z przodu. Przewiduje się, że urządzenia będą działać pod najnowszym systemem Funtouch OS 13, który jest oparty na Androidzie 13.

Vivo X90 Pro+ był jedynym modelem w linii, który został wydany w Chinach z najnowszym SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Przewiduje się, że Mediatek Dimensity 9200 SoC będzie zasilał globalne warianty Vivo X90 i Vivo X90 Pro. Warto zauważyć, że jak dotąd nie wydano żadnego oficjalnego komunikatu od Vivo na temat debiutu serii Vivo X90 w Malezji lub na jakimkolwiek innym globalnym rynku.