Korzystasz z Gmaila? Wchodzi nowa funkcja, która ci się spodoba

Gmail dostaje ciekawą nowość. Jest to funkcja śledzenia przesyłek. Rozwiązanie bazuje na skanowaniu wiadomości, które zawierają numery paczek. Następnie takie e-maile będą wyświetlane w widoku skrzynki odbiorczej ze szczegółowymi informacjami. Gmail otrzyma taką nowość w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Google ogłosiło zmiany w poczcie Gmail, która z pewnością przydadzą się w czasie okresu przedświątecznego. Tą nowością jest możliwość śledzenia przesyłek bezpośrednio w skrzynce odbiorczej popularnej platformy. Jak działa nowa funkcja?

Gmail skanuje wiadomości e-mail pod kątem numerów przesyłek. W momencie, gdy taką znajdzie, to następnie rozpocznie się jej monitorowanie. Poczta Google wyświetli ją bezpośrednio w widoku skrzynki odbiorczej. Wyświetlane informacje mogą obejmować przewidywaną datę przybycia, a także aktualizacje, takie jak utworzona etykieta, przybycie jutro czy dostarczono dzisiaj.

Otworzenie takiej wiadomości sprawi, że zostanie wyświetlona karta podsumowująca z podglądem obrazu, nazwą produktu i szczegółami wysyłki. Z informacji przekazanych przez Google wynika, że poczta Gmail otrzyma taką funkcję w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Niedawno w usłudze wprowadzono także inne usprawnienia oraz zmiany obejmujące interfejs .