Elon Musk mówi, że ma „zbyt wiele pracy na moim talerzu” po przejęciu Twittera na forum G-20

Nie jest łatwo być Elonem Muskiem.

To była wiadomość, którą nowy właściciel Twittera i miliarder szef Tesli i SpaceX miał dla młodszych ludzi, którzy mogą starać się naśladować jego sukces przedsiębiorczy.

„Uważaj, czego sobie życzysz” – powiedział Musk w poniedziałek na forum biznesowym na Bali, zapytany o to, na czym powinien skupić się początkujący „Elon Musk Wschodu”.

„Nie jestem pewien, jak wielu ludzi chciałoby faktycznie być mną. Chcieliby być tym, co wyobrażają sobie będąc mną, co nie jest tym samym” – kontynuował. „Chodzi mi o to, że ilość, którą sam siebie torturuję, to następny poziom, szczerze mówiąc”.

Musk przemawiał na forum biznesowym B-20 przed szczytem Grupy 20 wiodących gospodarek odbywającym się na indonezyjskiej wyspie wypoczynkowej. Dołączył do konferencji przez łącze wideo tygodnie po zakończeniu swojego mocno prześwietlonego przejęcia Twittera.

Oczekiwano, że weźmie udział w wydarzeniu osobiście, ale minister rządu Indonezji Luhut Binsar Pandjaitan, który jest odpowiedzialny za koordynację przygotowań do szczytu, powiedział, że Musk nie może wziąć w nim udziału, ponieważ przygotowuje się do sprawy sądowej w dalszej części tygodnia.

Ma za to mnóstwo innych zajęć.

„Moje obciążenie pracą ostatnio dość mocno wzrosło” – powiedział z chichotem w pozornym odniesieniu do umowy z Twitterem. „Chodzi mi o to, że, oh, man. Mam za dużo pracy na swoim talerzu, to jest pewne”.

Biznesmen pojawił się w zaciemnionym pomieszczeniu, mówiąc, że nastąpiło odcięcie prądu tuż przed jego połączeniem.

Jego twarz, wyświetlana na dużym ekranie nad salą szczytową, wydawała się świecić na czerwono, gdy odbijała się w tym, co powiedział, że było światłem świec – wizja, którą zauważył, była „tak dziwaczna”.

Podczas gdy Musk był wśród najbardziej oczekiwanych mówców na forum biznesowym, jego uwagi złamały niewiele nowych podstaw. Tylko moderator mógł zadawać pytania.

Szef Tesli powiedział, że producent samochodów elektrycznych rozważy stworzenie znacznie tańszego modelu, gdy zapytano go o tańsze opcje dla krajów rozwijających się, takich jak Indie i gospodarz G-20 – Indonezja.

„Naprawdę uważamy, że stworzenie znacznie bardziej przystępnego cenowo pojazdu miałoby wiele sensu i powinniśmy coś zrobić” – powiedział.

Musk powtórzył również chęć znacznego zwiększenia ilości i długości oferty wideo Twittera, a także dzielenia się przychodami z ludźmi produkującymi treści, choć nie podał konkretów.

Kupił Twittera za 44 miliardy dolarów w zeszłym miesiącu i szybko zwolnił zarząd firmy i najwyższe kierownictwo.

4 listopada zwolnił e-mailem znaczną część etatowych pracowników firmy, a teraz likwiduje miejsca pracy zleceniobiorców, których zadaniem jest walka z dezinformacją i innymi szkodliwymi treściami.

Musk przyrzekł złagodzić ograniczenia dotyczące tego, co użytkownicy mogą powiedzieć na platformie.

Zebrał stertę skarg – wiele na samym Twitterze – i próbował uspokoić firmy, które reklamują się na platformie i innych, że nie zaszkodzi ich markom, kojarząc je ze szkodliwymi treściami.

W swoim poniedziałkowym wystąpieniu Musk przyznał się do krytyki.

„Nie ma sposobu, aby uszczęśliwić wszystkich, to na pewno” – powiedział.