Tesla pokazała humanoidalnego robota. Wykonuje powtarzalne czynności

Elon Musk właściciel i dyrektor Tesli zaprezentował podczas wydarzenia „AI Day” stworzonego przez firmę humanoidalnego robota zwanego „Optimus”. Robot wykonuje samodzielnie powtarzalne czynności.

Tesla zaprezentowała pierwszego, w pełni sprawnego, humanoida. Konstrukcja nazywa się Optimus i została zaprojektowana do wykonywania powtarzalnych zadań. Pierwszym klientem, który skorzysta z Optimusa, jest sama Tesla. Humanoid zostanie wykorzystany do pracy w fabrykach amerykańskiego producenta. Prototyp robota wszedł na scenę i machał do siedzącej publiczności. Pokazano film przedstawiający robota niosącego pudło, podlewającego rośliny.

Miliarder ocenił, że roboty Tesli będą warte więcej niż słynne samochody. – Naszym celem jest jak najszybsze stworzenie użytecznego robota humanoidalnego – powiedział Musk w biurze Tesli w Palo Alto w Kalifornii podczas prezentacji.

Musk zdradził, że humanoidalnym robotom „brakuje mózgu”, ponieważ, że nie mają inteligencji, aby samodzielnie funkcjonować w świecie. Zapowiedział jednak, że Optimus będzie „niezwykle zdolnym robotem” i zostanie wyprodukowany w bardzo dużej liczbie egzemplarzy. Robota będzie można kupić, ma kosztować około 20 000 USD.