Wygodne zakupy online: sprawdzamy nowe opcje w aplikacji InPost

Błyskawiczny zwrot zakupionych produktów? Teraz taką funkcjonalność umożliwia InPost. Dzięki aplikacji nie musimy od początku nadawać paczki. Przyjrzeliśmy się, jak działają szybkie zwroty w aplikacji lidera wśród platform dostaw dla e-commerce.

Chyba każdemu, kto często robi zakupy przez internet, zdarzyło się zwrócić przesyłkę. Polskie prawo mówi jednoznacznie – konsument może dokonać zwrotu towaru zakupionego przez internet w ciągu 14 dni kalendarzowych, licząc od momentu wejścia w posiadanie rzeczy lub dnia zawarcia umowy na wykonanie usługi. Jest to tak zwane prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Ubranie okazało się za małe, zawiódł nas dźwięk wydawany przez głośnik, przedmiot wygląda inaczej niż na zdjęciu, przez przypadek zamówiliśmy inny produkt, niż zamierzaliśmy czy po prostu uznaliśmy, że właściwie go nie potrzebujemy – powodów zwrotów jest mnóstwo. Nie oznacza to, że musimy za niego zapłacić, możemy go po prostu odesłać, by otrzymać zwrot pieniędzy na konto.

Z pomocą przychodzi InPost, który w swojej aplikacji InPost Mobile umożliwia zwrot towaru paroma kliknięciami. Wystarczy pobrać aplikację ze sklepów Google Play, App Store lub Huawei AppGallery, wygenerować kod w procesie zwrotu paczki i nadać ją w dowolnym Paczkomacie InPost, a jest ich już aż 16 tys. na terenie całej Polski. Nie musimy nawet drukować etykiety. Przyjrzyjmy się, jak dokonać zwrotu przez aplikację.

Wystarczy wejść w aplikację InPost Mobile, kliknąć ikonę „Zwróć”, a następnie wybrać przesyłkę do zwrotu lub wyszukać ją po nazwie jednego ze sklepów partnerskich, które oferują usługę bezpłatnego zwrotu w ramach współpracy z InPost. Następnie uzupełniamy dane zwrotu i klikamy „Zwróć przesyłkę”.Jeśli wybrany sklep nie wymaga akceptacji zwrotu, natychmiast otrzymamy kod QR oraz kod zwrotu w aplikacji InPost. Nie trzeba drukować etykiety – wystarczy zeskanować QR kod w czytniku dowolnego Paczkomatu, a skrytka na zwrot otworzy się automatycznie. Następnie, bezpośrednio w aplikacji, można wygodnie śledzić drogę powrotną przesyłki do nadawcy. Przesyłkę można również zwrócić na stronie SzybkieZwroty.pl.