Samsung rozbudowuje SmartThings. Zarządzanie urządzeniami w domu ma być wygodniejsze

Podczas wydarzenia „Bespoke Home”, Samsung zaprezentował nową platformę SmartThings Home Life wchodzącą w skład aplikacji SmartThings. Nowość koreańskiego producenta pozwoli na kontrolę nad sześcioma różnymi elementami systemu smart home z jednego urządzenia.

SmartThings Home Life to usługa, która zostanie udostępniona pod koniec czerwca w 97 krajach na całym świecie (także w Polsce) w formie aktualizacji do aplikacji SmartThings. Pozwoli ona na zarządzanie aż sześcioma elementami systemu smart home.

W module „Cooking” będziemy mogli znaleźć nowe przepisy, zarządzać listami zakupowymi czy też dokonywać automatycznych ustawień służących służących do gotowania i pieczenia. Panel „Energy” ułatwi oszczędzanie energii i przejęcie kontroli nad zużyciem prądu, a trzecia z funkcji umożliwia zadbanie o ubrania poprzez szafy prasujące czy pralki.

Nie zabraknie także możliwości zajęcia się zwierzętami domowymi, np. poprzez uruchomienie telewizora czy odtwarzanie muzyki, a moduł „Home Care” ułatwi prowadzenie diagnostyki i napraw sprzętu, a także łatwej eliminacji problemów z urządzeniami. Nie zabraknie także możliwości pomiaru jakości powietrza w poszczególnych pomieszczeniach i opcji ewentualnego uruchomienia oczyszczaczy powietrza.