Złoty Apple Watch za 17 000 dolarów stał się przestarzały

Technologia jest stworzona, aby umierać. Nawet jeśli takie firmy jak Apple są lepsze od innych w obsłudze swoich produktów po premierze, nieuchronnie wielkie korporacje technologiczne nie widzą zyskownego powodu, aby wspierać starsze, przestarzałe produkty1. Właściciele złotego Apple Watcha, którzy wydali na niego dużo pieniędzy, nie będą przejmować się tym, że ich produkt przestanie działać kilka lat po premierze.

Złoty Apple Watch staje się przestarzały

Według raportu Macrumors, nadchodząca lista przestarzałych produktów Apple z 30 września wskazuje, że wszystkie Apple Watche z serii 0 przechodzą do „przestarzałej” fazy swojego cyklu życia1. Oznacza to, że nie będą już kwalifikować się do napraw w sklepach Apple ani u innych autoryzowanych dostawców usług. Ponadto nie będą produkowane żadne części zamienne do tych produktów1. Wśród produktów serii 0 znajduje się również złoty Apple Watch Edition1.

Zmiana podejścia Apple do swojej marki

Apple zmieniło swoje podejście do marki od czasów wprowadzenia złotego Apple Watcha. Seria 9 Apple Watch zrezygnowała z paska ze skóry na rzecz dążenia do zrównoważonego rozwoju1. Teraz najdroższym modelem Apple Watcha, jaki można kupić, jest wersja Ultra za 800 dolarów, która jest skierowana do użytkowników uprawiających sporty na świeżym powietrzu i ekstremalne z ramką z tytanu, która ma być wyjątkowo wytrzymała1.

Warto zauważyć, że technologia jest stworzona, aby umierać. Nawet jeśli takie firmy jak Apple są lepsze od innych w obsłudze swoich produktów po premierze, nieuchronnie wielkie korporacje technologiczne nie widzą zyskownego powodu, aby wspierać starsze, przestarzałe produkty1. Właściciele złotego Apple Watcha, którzy wydali na niego dużo pieniędzy, nie będą przejmować się tym, że ich produkt przestanie działać kilka lat po premierze.