Samsung Galaxy S24 Ultra: szczegóły wycieku wskazują na 48MP kamerę z zoomem

Wyciek informacji na temat nadchodzącego Samsunga Galaxy S24 Ultra wywołał duże zainteresowanie wśród entuzjastów technologii. Plotki sugerują, że smartfon będzie wyposażony w 48-megapikselową kamerę z zoomem oraz potencjalnie zastosuje potężny sensor Samsung ISOCELL HP2SX o rozdzielczości 200MP. Z Androidem 14 opartym na One UI 6 i ramkami z tytanu, oczekiwana premiera smartfona w 2024 roku jest bardzo wyczekiwana. Samsung Galaxy S24 Ultra zastąpi tegoroczny flagowy model Galaxy S23 Ultra1.

48MP kamera z zoomem

Według usuniętego już wpisu na X autorstwa użytkownika @hyacokr_itnyang, Galaxy S24 Ultra ma być wyposażony w 48-megapikselowy sensor z 5-krotnym zoomem, jak podaje Gizmochina123. Co ciekawe, wyciek sugeruje, że Samsung początkowo rozważał zastosowanie 50-megapikselowego sensora z 10-krotnym zoomem, ale ostatecznie zdecydował się na wariant 48MP ze względu na obawy dotyczące jakości obrazu1.

Potencjalne zastosowanie sensora 200MP

Wcześniejsze doniesienia wskazują, że Samsung Galaxy S24 Ultra ma być wyposażony w 200-megapikselowy sensor Samsung ISOCELL HP2SX4. Jeśli te informacje się potwierdzą, smartfon ten będzie mógł oferować znacznie lepszą jakość zdjęć i filmów niż jego poprzednicy.

Oczekiwania na oficjalne ogłoszenia

W miarę zbliżania się daty premiery, entuzjaści technologii z niecierpliwością czekają na oficjalne ogłoszenia ze strony Samsunga dotyczące specyfikacji i funkcji Galaxy S24 Ultra1. Urządzenie to ma być dostępne na rynku już w styczniu przyszłego roku5. W międzyczasie, kolejne przecieki i spekulacje na pewno będą podgrzewać atmosferę wokół tego smartfona, który ma konkurować z takimi modelami jak iPhone 15 Pro Max6.