Nowa Era AirPods: Apple planuje gruntowną przebudowę w 2024 i 2025 roku

Apple planuje gruntowną przebudowę swojej linii AirPods, według raportu Bloomberg1. Zmodernizowane AirPods i AirPods Max zostaną uruchomione w 2024 roku, a model Pro zobaczy zmiany w 2025 roku. Wśród zmian znajdują się modyfikacje ich designu, etui do ładowania i jakości dźwięku. Osoby zaznajomione z tematem poinformowały Bloomberg, że Apple planuje wydać dwie czwarte generacje AirPods, które zastąpią modele drugiej i trzeciej generacji. Nowe modele będą cechować się poprawionym dopasowaniem i krótszymi trzonkami1.

Apple planuje wprowadzić dwie czwarte generacje AirPods, które zastąpią modele drugiej i trzeciej generacji. Nowe modele będą cechować się poprawionym dopasowaniem i krótszymi trzonkami, będąc rodzajem hybrydy między modelem trzeciej generacji a modelem Pro. Model czwartej generacji o wyższym standardzie będzie do pewnego stopnia podobny do obecnego modelu Pro, wyposażony w ANC i etui do ładowania z głośnikami do alertów Find My1. Bloomberg informuje, że AirPods trzeciej generacji z 2021 roku nie sprzedawały się zbyt dobrze, znajdując się w niezręcznym środkowym miejscu między bardziej przystępnymi cenowo AirPods drugiej generacji a AirPods Pro, które naprawdę lubiliśmy używać. W rezultacie konsumenci albo wybierali model drugiej generacji, albo decydowali się na Pro, ponieważ oferował ANC1.

Apple niedawno usunęło port Lightning ze swoich urządzeń jako część zgodności z przepisami UE. Nowe modele AirPods, w tym AirPods Max, otrzymają takie samo traktowanie, wyposażone w porty USB-C. Wygląda na to, że słuchawki AirPods Max nie zobaczą wielu zmian oprócz nowych wariantów kolorów, a model Pro zobaczy zmianę designu i chipu w 2025 roku1.