Minecraft: Drugi najpopularniejszy tytuł wszech czasów, zaraz po Tetrisie

Minecraft, skromna gra o budowaniu bloków, od momentu swojego wydania w 2011 roku sprzedała 300 milionów kopii1. Ta niezwykła liczba sprawia, że Minecraft jest drugą najczęściej sprzedawaną grą wszech czasów, zaraz po Tetrisie1.

Początki Minecrafta

Minecraft, gra typu sandbox, została wydana przez Mojang w maju 2009 roku na szeroki zakres platform PC, mobilnych i konsolowych2. Od tego czasu, gra zdobyła ogromną popularność na całym świecie, sprzedając ponad 238 milionów kopii na wszystkich platformach2. Ta niezwykła liczba sprzedaży jest wynikiem unikalnej formuły gry, która pozwala graczom na tworzenie i eksplorowanie własnych światów zbudowanych z bloków.

Minecraft a inne gry

Mimo ogromnej popularności Minecrafta, to Tetris pozostaje na szczycie listy najczęściej sprzedawanych gier wszech czasów, z 520 milionami sprzedanych kopii3. Inne gry, które osiągnęły znaczące liczby sprzedaży, to Grand Theft Auto V i EA’s Tetris, które są jedynymi znanymi grami wideo, które sprzedały ponad 100 milionów kopii2.

Wpływ Minecrafta na przemysł gier

Sukces Minecrafta miał ogromny wpływ na przemysł gier. Gra zainspirowała wiele innych tytułów i gatunków, a jej unikalna formuła stała się wzorcem dla innych gier typu sandbox. Minecraft pokazał również, że gry nie muszą polegać na skomplikowanej grafice czy zaawansowanej fabule, aby być popularne. Wystarczy dać graczom narzędzia do twórczości i swobodę eksploracji, a oni sami stworzą niesamowite światy i historie.