Kiedy wyjdzie Apple Vision Pro?

Apple, znany gigant technologiczny, wprowadził na rynek swoje najnowsze dzieło – Apple Vision Pro. Jest to pierwszy komputer przestrzenny firmy, który łączy w sobie cyfrową zawartość z fizycznym światem, tworząc niezwykle realistyczne doświadczenia1.

Przełom w technologii

Apple Vision Pro to urządzenie, które zdecydowanie wykracza poza tradycyjne ramy komputera. Dzięki niemu użytkownicy mogą interaktywnie korzystać z cyfrowych treści, które wydają się być fizycznie obecne w ich przestrzeni. To wszystko dzięki visionOS – pierwszemu na świecie systemowi operacyjnemu dla komputerów przestrzennych1.

Vision Pro wykorzystuje najbardziej naturalne i intuicyjne formy interakcji – oczy, ręce i głos użytkownika. Dzięki temu, korzystanie z aplikacji staje się niezwykle intuicyjne i naturalne. Urządzenie posiada ultra-wysokiej rozdzielczości system wyświetlania, który zawiera 23 miliony pikseli na dwóch wyświetlaczach, a także specjalnie zaprojektowany układ scalony Apple, który zapewnia, że każde doświadczenie wydaje się odbywać na żywo, tuż przed oczami użytkownika1.

Nowe doświadczenia z aplikacjami

Apple Vision Pro posiada nowy App Store, gdzie użytkownicy mogą odkrywać aplikacje i treści od różnych deweloperów. Dostępne są setki tysięcy znanych aplikacji z iPhone’a i iPada, które są w pełni kompatybilne z nowym systemem wejściowym Vision Pro. Deweloperzy mogą również wykorzystać unikalne możliwości Vision Pro i visionOS do tworzenia zupełnie nowych doświadczeń z aplikacjami, a także do przekształcania istniejących aplikacji na potrzeby komputacji przestrzennej1.

Innowacyjny design

Design Vision Pro opiera się na wieloletnim doświadczeniu Apple w tworzeniu produktów o wysokiej wydajności, takich jak Mac, iPhone i zegarki Apple Watch. Urządzenie zawiera niesamowitą ilość technologii w kompaktowej formie. Wykorzystuje jednolity kawałek trójwymiarowo formowanego i laminowanego szkła, który jest polerowany, aby stworzyć powierzchnię optyczną działającą jako soczewka dla szerokiej gamy kamer i czujników potrzebnych do łączenia świata fizycznego z cyfrowym1.

Prywatność i bezpieczeństwo

Apple Vision Pro zostało zbudowane na solidnych fundamentach prywatności i bezpieczeństwa, umożliwiając użytkownikom pełną kontrolę nad swoimi danymi. Urządzenie będzie dostępne na początku przyszłego roku na apple.com i w sklepach Apple Store w USA, a później w innych krajach1.

FAQ

Czym jest Apple Vision Pro?

Apple Vision Pro to pierwszy komputer przestrzenny firmy Apple, który łączy cyfrową zawartość z fizycznym światem, tworząc niezwykle realistyczne doświadczenia.

Jak działa Apple Vision Pro?

Vision Pro wykorzystuje najbardziej naturalne i intuicyjne formy interakcji – oczy, ręce i głos użytkownika. Dzięki temu, korzystanie z aplikacji staje się niezwykle intuicyjne i naturalne.

Kiedy będzie dostępny Apple Vision Pro?

Urządzenie będzie dostępne na początku przyszłego roku na apple.com i w sklepach Apple Store w USA, a później w innych krajach.

Wyjaśnienie terminów

Komputer przestrzenny: Komputer, który łączy cyfrową zawartość z fizycznym światem, tworząc niezwykle realistyczne doświadczenia.

visionOS: Pierwszy na świecie system operacyjny dla komputerów przestrzennych, który pozwala użytkownikom interaktywnie korzystać z cyfrowych treści, które wydają się być fizycznie obecne w ich przestrzeni.

App Store: Sklep z aplikacjami, gdzie użytkownicy mogą odkrywać aplikacje i treści od różnych deweloperów.