Elon Musk i jego opinia na temat istnienia obcych

Elon Musk, 52-letni miliarder i dyrektor generalny SpaceX, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat istnienia obcych w kosmosie1. SpaceX zajmuje się produkcją i wysyłaniem rakiet w przestrzeń kosmiczną z celem umożliwienia ludziom życia na innych planetach. Musk wyraził swoje zdanie na temat życia poza Ziemią podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Baku, Azerbejdżanie, który odbył się 5 października1.

Mówiąc o obcych, Musk stwierdził, że nie widział „żadnych dowodów” na ich istnienie. „Ludzie często pytają mnie, czy widziałem jakieś dowody na istnienie obcych, niestety nie widziałem jeszcze żadnych dowodów na istnienie obcych” – powiedział Musk1. „Jesteśmy obcymi, o ile mi wiadomo”1.

Musk dodał, że jeśli ktoś miałby wiedzieć o istnieniu obcych, to prawdopodobnie byłby to on, ale nie widział żadnych dowodów na ich istnienie1. W związku z tym sugeruje, że ta „niewielka świeczka świadomości, jaką jest ludzkość, jest wszystkim, co istnieje w ogromnej ciemności, i powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ta świeczka nie zgasła”1.

To nie pierwszy raz, gdy Musk omawiał ten temat. W wywiadzie z kwietnia wyraził podobne zdanie, dodając jednak, że gdyby wiedział, że obcy są prawdziwi, natychmiast opublikowałby te informacje na Twitterze1.

Inne wypowiedzi Elona Muska na temat obcych

W przeszłości Elon Musk twierdził, że sam jest obcym. „Cały czas mówię ludziom, że jestem obcym, ale nikt mi nie wierzy” – napisał Musk na Twitterze1. Chociaż nie ma dowodów na istnienie obcych, warto śledzić wpisy Muska na Twitterze, gdyż może kiedyś ujawni jakieś interesujące informacje.

Wpływ Elona Muska na badania kosmiczne

Elon Musk, jako założyciel i dyrektor generalny SpaceX, ma znaczący wpływ na badania kosmiczne i dążenie do kolonizacji innych planet. Jego firma opracowuje zaawansowane technologie rakietowe i statki kosmiczne, takie jak Starship, które mają na celu umożliwienie ludziom podróży na Marsa i inne cele kosmiczne1.